ZAPAD – IVANIĆ 116 – 68

Do novih bodova Zapad je protiv ekipe Ivanića došao lako i uvjerljivo sa visokih 48 koševa viška. Izostanak dvojca iz startne postave Stipe Džidžića i Leona Pavkovića nije poremetio igru domaćih.  Već u prvoj četvrtini stvorena je velika razlika 32-15. Raspoložena prva petorka punila je koš protivnika , prije svih Andrija Krešić sa 12 ubačaja i Šime Zubčić sa 9. Glavnu opasnost Ivanića, Piacuna ( 7 koševa ) , potpuno je izolirao Krešić. U nastavku mladi Luka Obrvan slaže  seriju od 5 trica ( od ukupno 24 koša ) i na odmor se odlazi sa 61-35. Do kraja,  gledali smo otvorenu igru sa izvjesnih ishodom.

Zapad :  Krešić 23, Smiljanić 5, Obrvan 24, Zubčić 15, Mustapić 3, Džidžić, Vučkić-Herkov 13, Boro, Šarac, Begić 8, Čolak 18.

Ivanić: Oštrić 2, Modrić 4, Drempetić, Piacun 7, Zajčić 10, Havliček 28, Petričević, Turkalj 8, Magić 2, Komšo 2.

JUNIORI au došli do prve pobjede protiv Siska u poslijednjim sekundama igre. Prva četvrtina izjednačena, u drugoj pad i 47-32 za goste. Nakon burne svlačionice, nastvak donosi preokret u igri juniora Zapada i treću dobivaju sa 22-4 , zahvaljujući agresivnoj obrani i smišljenoj igri u napadu. Konačno je proigrao centar Ivšić ( 19 ) i Zapad sustiže i prestiže Sisak na 54-51. U poslijednjoj četvrtini potpuno neizvjesno i izjednačeno, do poslijednje minute. Kod vodstva Siska 68-64, Luka Šunjić ( 10 ) ubacuje 2 poena, promašuje dodatno bacanje, smanjuje na 68-66, da bi u poslijednjem napadu Ivan Lekić  ( 20 ) tricom donio vodstvo Zapadu sa 69-68. Ostalo je svega 4 sekunde do kraja utakmice, Sisak uvodi loptu sa strane, sudkinja dosuđuje sporan faul, no Biljan, koji je u poslijednjo četvrtini ubacio seriju od 11 koševa, promašuje oba i pobjeda pripada Zapadu.

Svakako treba pohvaliti i kadete koji su u seriji pobjeda dodali i Bosco , dok su mladi kadeti poraženi u Sisku sa 65-79.