ZAPAD – JASKA 107 – 71

Iz 4 odigrane utakmice ovoga tjedna Zapad je ostvario  4 pobjede. Ugodan niz koji se dugo nije ponovio. Naprije je druga seniorska , u srijedu, dobila Akademičar na gostovanju sa 81-72 ( 12-26 2.17-14 3.20-26 4. 23-15 )  Strijelci Lovro Ivšić 25,  Markočić 17, Ivasović 10.

U nedjelju ponovno Zapad II uspješan- pali su dečki iz Karlovca . Zapad -Žora 82-69 ( 1. 20-21 2.15-24 3.21-19 4. 26-5 ) U taktičkom nadmudrivanju, gosti su u poslijednjoj četvrtini ostali bez koša punih 7 minuta, jer gube snagu i ne nalaze rješenje na agresivni pritiska na razigravaču. Najefikasniji kod Zapada Matija Markočić sa 30, Seničić 13, Šarac 10 a Grgić 20 i Marjanica 19 kod Žore.

Dramatično je bilo i na utakmici mlađih kadeta. Šanac , sa ekipom višom i fizički dominantnom, imao je prednost na početku završne četvrtine od 3 koša. Preokret nastaje kad presing domaćih zbunjuje Karlovčane,  i Zapad prokreće rezultat na 59-54 . Šanac sustiže na -1 i ima 2 sl. bacanja . Kapetan gostiju Trajanovski promašuje oba i bodovi ostaju u Zagrebu. Konačnih je 59-58  ( 1.14-24 2.23-9 3.12-19 4. 10-6 ). Strijelci Brezan 23, Šarić 10 kod Zapada, a Lukačić  20, Ivšić 17 kod gostiju.

Seniori, prema očekivanju dobivaju uvjerljivo Jasku, u otvorenoj , zanimljivoj igri sa 107 -71. Jaska ima pomlađenu ekipu, na čelu sa odličnim Mamićem, obečavajućim Marićem i pružili su dobar otpor favoritu. Vidjeli smo pregršt atraktivnih poteza, igrači Zapada koji su kasnije ulazili u igru pokazali su kvalitetu ” dugačke klupe” , dizali su rezultat na zadovoljstvo trenera i navijača.

ZAPAD  – JASKA      107 -71

1.28-16  2. 27-17  3. 24-18  4.28-20

ZAPAD : LEKIĆ 2, SMILJANIĆ 4, ZUBČIĆ 3, PAVKOVIĆ 21, MUSTAPIĆ 7, DŽIDŽIĆ 23, VUČKIĆ-HERKOV 6, KREŠIĆ 14, MARKOČIĆ 12, BEGIĆ, ČOLAK 15.

JASKA : AGATIĆ 4, ŠKRINJARIĆ, MAMIĆ 19, RASPOR 2, MARIĆ 13, BUDIĆ 10, BINGULA, MEŠTRIĆ, BARKOVIĆ 14, AGOSTINI 5.