ZAPAD – SISAK   70-69

1.16-22  2.17-16  3. 21-12  4. 16-19

ZAPAD : NALETILIĆ 16, SLONJE, MILOŠ 7, ČABRAJA 6, STOJANAC 28, BREZAN 4, BUTKOVIĆ, FERKOVIĆ, ZOVKO, NIKOLIĆ, MAJETIĆ, ZEČEVIĆ. TRENER : D.POREDOŠ

SISAK : LOVREKOVIĆ 5, IVANETIĆ 37, PERKOVIĆ 11, BILJAN 7, IVANETIĆ M. KRČELIĆ 8, OSTOJIĆ. TRENER : I.VANIĆ

OVA UTAKMICA JE PONOVNO POKAZALA ZAŠTO JE KOŠARKA DINAMIČAN I ZANIMLJIV SPORT  U KOJEM SU MOGUĆI BROJNI PREOKRETI REZULTATA. SIŠČANI SU BOLJE KRENULI U SUSRET, POVELI SA 24 -16 I OSTAVILI DOJAM DA ĆE LAKO DOĆI DO BODOVA U ZAGREBU. IVANTIĆ JE BIO NEZAUSTAVLJIV, ALI U DRUGOJ ČETVRTINI ZAPAD PRONALAZI IGRU VODI SA 33-29. SISAK UZVRAĆA SERIJOM 7-0 I DOBIVA POLUVRIJEME SA 38-33. ZAPAD JE PONOVNO  U NASTAVKU PREOKRENUO RETULTAT I POVEO SA 58-50.

NO, KAD SE ČINILO DA ĆE ZAPAD NASTAVITI USPJEŠNO  DIZATI PREDNOST, ZAMJENE  LOŠE REAGIRAJU  I DOZVOLJVAJU DA SE SISAK ponovno SERIJOM 7-0  POTPUNO  VRATI U IGRU. ZAPAD PREKO NIKOLIĆA I ZEĆEVIĆA DIŽE NA 64-61 NO SISAK NASTAVLJA UBACIVATI, TREĆA  SERIJA OD 7-O  I U POSLIJEDNJOJ MINUTI JE 4 KOŠA PREDNOSTI ZA GOSTE – 68-64.

CENTAR ZAPADA MIJAT IGRA PONAJBOLJU UTAKMICU U KRATKOJ KARIJERI, POSTIŽE KOŠ I UBACUJE DODATNO BACANJE I ZAPAD JE U POSLIJEDNJOJ MINUTI IGRE NA KOŠ ZAOSTATKA. U SLIJEDEĆEM NAPADU IGRAČ SISKA PERKOVIĆ  IZ SLOBODNIH BACANJA UBACUJE JEDNO I PAR SEKUNDI DO KRAJA UTAKMICE SISAK VODI SA 2 KOŠA. SA SAMIM ZVUKOM SIRENE PONOVNO STOJANAC POSTIŽE KOŠ UZ PREKRŠAJ I DOBIVA NAKON  ISTEKA SUSRETA SLOBODNO BACANJE. PONOVNO JE MIRNE RUKE I NA RADOST IGRAČA I PUBLIKE DONOSI POBJEDU ZA SVOJU EKIPU.

DVA SU IGRAČA OBILJEŽILA UTAKMICU – SJAJNI  IVANETIĆ ( 37 KOŠEVA ! ) KOD GOSTIJU I MIJAT STOJANAC KOD ZAPADA SA 28 UBAČAJA. U NJIHOVOJ SJENI , RAZIGRAVAČ, MLAĐI KADET LUKA ČABRAJA VRLO USPJEŠNO JE VODIO IGRU ZAPADA, UZ EFIKASNOG NALETILIĆA ( 16 KOŠEVA ).