ZAPAD – SAMOBOR 84 -80

1. 17-24 2.26-18  3. 15-21  4.26-17

Zapad : Delić, Jelinić12, Mandić 8, Markočić 3, Begić 2, Čar 16, Gogić 7, Čolak 13, Primorac 11, Kralj 4, Jagnjić 4. Trener P.Poredoš.

Samobor : Levanić 4, Vranić, Gionchetti 12, Pavićić 7, Levanić M. 11,Belamarić 2, Nakić-Vojnović 9, Baričević 13, Gašparac 21, Imbert, Šilobod 1. Trener j.Vlah

U prvome dijelu lige Zapad je doživio težak poraz u Samoboru, bilo je 92-78.  Šanse u novome meču bile su, s obzirom na pozicije rivala na tablici, na strani gostiju. Zapad i u ovaj susretu nije ušao bez problema, izostao je Luka Lekić radi bolesti, Nino Primorac vuče povredu prsta. Taktika da se  pritiskom na motor Samoboraca Gašparca otupi napad, nije u startu uspjevala, jer Gašo ubacuje odmah na startu 6 koševa od ukupnih 8 u prvoj četvrtini. No, što je utakmica odmicala to se ipak pokazalo kao dobitna  kombinacija, jer,  iako je Gašaparac zabio  najviše -21 koš,  osjetio se zamor, pad tempa  i sporiji protok lopte.  Zanimljivost do kraja neizvjesnog dvoboja, bilo je konstantna izmjena vodstva pri kojem niti jedna ekipa nije stekla veću prednost. Sa zvukom sirene Zapad preokraće vodstvo Samobora i dobiva prvo poluvrijeme sa 43-42. U nastavku gledamo neizvjesnu i izjednačenu igru, sve do završnice u kojoj se odlično snalazi mladi Cibonin igrač na posudbi Jelinić koji prvo ubacuje tricu, pa uvaljuje “otpadak”, a iskusni Nino Primorac završava realizacijom slobodnih bacanja.

Ovim rezultatom Zapad definitivno bježi iz neugodne niske pozicije na tablici, dok Samoborci ispadaju kao konkurenti Hermesu. U slijedećem kolu Zapad ide nepoterećen upravo kod lidera Hermesa, na test o prolaznosti krize i usponu forme. Utakmica se igra u petak u 18,45 .