Komentar 8. kola

U prošlome komentaru, nakon fijaska u Rudešu, napisano je da je susret sa Mladosti prilika za popravak lošeg izdanja i upravo se to i dogodilo. Mlada ekipa Zapada otvorila je odlično utakmicu ubacila u četvrtini 30 koševa a primila tek 14.  U 7-0j minuti bila je  najveća razlika od plus 19 koševa. Franko  Dugandžić ubacuje 2 trice, a Knežević nastavlja  i utrpava seriju od čak 15 koševa. U nastavku šokirana Mladost se polako oporavlja i do poluvremena smanjuju na 6 koševa zaostatka. Do kraja utakmice vodi se izjednačena borba u kojoj Mladost ne uspjeva dostići kapital Zapada iz prve četvrtine i Zapad potpuno zasluženo odnosi bodove i nadalje zadržava visoko mjesto na tablici.

U ostalim susretima i nije bilo većeg iznenađenja na koja smo već navikli u ovoj sezoni, zato to nije to ni pobjeda Rudeša u gostima  nad Zapruđem. Rudeš igra sve bolje, kao i Bosco, Samoborci očekivano pobjeđuju Maksimir, Fortuna je za sada ispod kvalitete ostalih ekipa, a u derbiju Istoka Grada nakon niza godina Sesvete je bio lagani favorit, no Ante Smolić sa 30 koševa odvodi Dubravu na plus 21 i spašava uzdrmani ugled Lavova.

U subotu u 14 sati za Zapad ponovno težak protivnik, dolazi  posrnulo Zapruđe.