Komentar 16.kola

Zapad je otvorio utakmicu velikom serijom od 16-0,  kao nagovještaj oporavka ekipe poslije potopa u Dubravi. Gledali smo neki novi Zapad, sa puno više kretnja igrača, dobrim protokom lopte, u strijelce se upisuje cijela petorka. Rezultat je prve četvrtine od 29-13 , u drugoj Zapad diže prednost na 19 razlike.  U nastavku Maksimir polako topi prednost, razigrao  se do tada neprimjetni Mandić ( 31 )  i na semaforu je 62-62. U finišu utakmice kapetan Zapada Franko Dugnadžić ( 29 ) vodi Zapad do pobjede – sa dva slobodna bacanja i dvije trice naspram samo 3 koša Maksimira. Konačan rezultat je 74-65. Bruno Žganec odigrao je ponajbolju  utakmicu od kada je u dresu Zapada, imao je  12 asistencija , 7 skokova i 15 koševa. Značajnu minutažu u završnici dobio je i mladi Luka Mohač sa dobrim  doprinosom u obrani.

Odličnu smo utakmicu ponovno gledali u Rudešu koji je, za razliku od predhodnih sezona, postao specijalista za preokrete rezultata u finišu. Ovaj puta nastradao je Agrodalm  koji je vodio sa velikom prednošću, ali Rudeš ima odličnu završnicu, sa paklenim pritiskom samopuzdanih igrača. Trenerski dvojac Ličina -Smiljanić  vodi ekipu kroz seriju dramatičnih završnica do dobre pozicije za nastavak lige. Hirovita Mladost, ponovno da Morovićem, preskočila je neugodne Sesvete. Bosco nije imao problema sa Fotrunom.