KOMENTAR 30.KOLA

Zapad se dobro držao protiv Agrodalma  do 15. minute, bilo je 30-29.  Tada se budi sjajni Domagoj Matić i u idućih pet minuta Agrodalm zabija 19 a Zapad 5 koševa, i na terenu je samo jedna ekipa. Nevjerojanu rolu odigrao je joker sa klupe Ivan Ćosić koji u samo 11 minuta na parketu ubacuje 17 koševa uz šut iz igre 7/7 i  3/3 slobodna ! Branimir Devčić je najbolji strijelac utakmice sa 23 koša, ali i sa 12 skokova i 6 asistencije. Dodamo li motor ekipe agresivnog razigravača Ribarića i dva mlada igrača sa fantastičnim učinkom u obrani, Žužula i Ceraja, onda Agodalm ima ekipu za prvo mjesto. To će morati potvrditi na vrućem parketu u Sesvetama, jer danas su imali ipak  protivnika koji je jedva složio ekipu sa pričuvnim igračima i juniorima. Dakle, ako dobiju Sesvete, a Bosco, koji je propustio možda meč loptu u Dubravi,  dobije u Samoboru, bolji su jer imaju 2-1 u međusobnim utakmicama. Ista stvar je ako obje ekipe izgube. Bosco jedino prolazi ako  dobije, a Agrodalm izgubi. Eto, vrlo će biti zanimljivo u posljednjem kolu, kandidati za prvo mjesto imaju vrlo teška gostovanja.

Samobor je nakon domaćeg poraza od Agrodalma, pobijedio u Domu košarke Mladost  i Bosco će morati u Samoboru odigrati puno bolje nego protiv Dubrave.