KOMENTAR 5.KOLA

Na čelu tablice lige ostao je jedini neporažen Samobor, glavni favorit za naslov prvaka. Agens Univers je doživio otrežnjenje o eventualnim ambicijama, Zapad ih je nadigrao sa 98-76 i prema prikazanom teško mogu ugroziti Samobor ili Sesvete, pa i Mladost.

Sesvete su dobile Podsused i održale priključak. Podsused je dobio samo prvu četvrtinu sa 23-15, ostali je pripalo Sesvetama. Slično je bilo i u Samoboru gdje su gosti u prvoj četvrtini izvukli remi 16-16 i kasnije pali ali ne tako uvjerljivo jer  konačno je podnošljivih 11 razlike.  Mladost je očekivano visoko pobijedila Ivanić (bez Havličeka, ali ponovno s Mariom Kraljem) , a u derbiju začelja Maksimir  gubi od Medveščaka i cemetira se bez pobjede na dnu tablice zajedno sa Zrinjevcem.

Zapad je  otvorio meč sa dosad vrlo uspješnim Universom, 23 je prema 13, ali u drugoj četvrtini serija od 4 trice Krčelića i  8 ubačaja Maljića dovode Univers u zaostatak od samo jednog koša. U drugome poluvremenu trener Juran vraća početnu petorku koja sjajno odrađuje posao i  Univers je na koljenima. Kod Zapada opet je vodeći strijelac Vito Porobić sa 21. košem, potom Sandro Rašić sa 16 te Bistrović i Branković sa po 14. dok kod gostiju igrač prvoligaškog potencijala Maljić ubacuje 22 a Kečelić 15. Očekujem da bivši kadet Zapada Luka Cindrić obrije bradu za koju je rekao da je nosi do prvog poraza.

Prognoza 6.kola:

1. Mladost – Zapad  1, 2.    Krajnje neizvjesno. Dajem malu prednost domaćem sastavu iz prostog razloga jer ih nisam gledao i respektiram rad trenera Trninića mlađeg sa tom ekipom. To je derbi kola.

2. Zrinjevac – Maksimir 1. To je pak derbi začelja. Zrinjevac je bliži uknjižbi prvih bodova.

3. Ivanić – Podsused 2. Vjerujem u goste, osobito ako Ivanić neće ponovno biti kompletan.

4. Agens Univers – Samobor 2. Samobor nemože do naslova ako ne dobiva ovakve utakmice. Škripalo je protiv Zrinjevca, ali ipak su kvalitetnija ekipa.

5. Medveščak – Sesvete 2.  Medvjedi su ohrabreni jer su upisali u gostima prvu pobjedu ali dosadašnji rezultati govore u korist Sesveta.

Mlađe kategorije Zapada:

Odlični su bili naši kadeti u Jaski gdje su pobijedili sa visokih 63 -27. Strijelci Tomić 11, Haralović i Filip Naglić po 10 koševa. Kadeti su loše stratali u ligi i čeka ih težak posao da bi ušli u prvih 6 koji idu u razigravanje, jer nakon Dugog Sela  koje je  slabija ekipa, igraju doma sa Otočcem daleko najefikasnijom ekipom u ligi pa u zadnjem kolu doma sa odličnim Šancem. Potrebne su im 2 pobjede iz 3 utakmice.

Mlađi kadeti su se dobro suprostavili Rudešu od koga su izgubili u pripremnoj utakmici sa 40-tak razlike. Ovaj puta bilo je minus 25, ali vidjeli smo odličan početak, vodstvo i 16-16 na kraju prve četvrtine. Problem im je bio stalni  presing Rudeša, slab prenos lopte te niz izgubljenih lopti, koraka ili prekršaja koji su dovodili fizički dominantnije i spremnije  igrače Rudeš na liniju bacanja. Meštrović je ubacio 14 koševa , Kalmar 9. U idućem kolu opet jaki protivnik – Cibona.

Težak poraz za ekipu U 13. Nakon senzacionalne pobjede nad Rudešom,  naletili su na Bosco-Novi Zagreb i izgubili sa 85-35. Očito da je pred njima i trenerom Ivanom Mehešom neizvjesna borba za opstanak u elitnoj prvoj ligi.