PROJEKT ” KOŠARKA ZA SVE “

Dvije su godine od kada je započeo projekt “Košarka za sve “, u suradnji sa Nacionalnom zakladom za razvoj civilnog društva, Ministarstva rada, socijalne skrbi  obitelji, i našeg kluba. Pedesetero djece odabranih prema demografskim kriterijima dobilo je  sportsku opremu, a klub Zapad im je donirao besplatnu dvogodišnju članarinu. KK Zapad je klub u koji se upisuju djeca bez obzira na sportske sposobnosti, jer djelujemo u dva pravca – jedan je onaj natjecateljski, usmjeren na treniranje posebno darovite djece, usavršavanje potencijalnih budućih košarkaša ( o čemu govori i podatak da su prve košarkaške korake započeli u Zapadu i Krešimir Nikić igrač Albe Berlin, Luka Šamanić igrač u NBA ligi, niz prvoligaških igrača itd. ) a drugi pravac rada je onaj koji pruža velikom broju djece mogućnost bavljenja sportom i kroz taj vid aktivnosti  socijalizaciju, zdravo odrastanje, bogat društveni život.

Upravo počinje natjecateljska sezona i veseli nas da sve naše mlađe kategorije ( dječaci U12 i U 13 godišta, dvije ekipe kadeta, juniori)   igraju kvalifikacije za prve lige ili su već u njima. Prije tjedan dana naša ekipa kadeta, sastavljena od igrača poniklih u Zapadu umalo da nije iznenadila Cibonine kadete na njihovom terenu, a da nisu odradili niti jedan trening u dvorani iz poznatih razloga. Dakle, očekuje nas burna košarkaška sezona, i pozivamo sve zainteresirane za bavljenje ovim dinamičnim sportom da dođu u klub i pridruže se programu ” Košarka za sve “koji i nadalje traje usprkos koroni i svim ostalim nedaćama.