ZAPAD  – MAKSIMIR   84 -79

1. 27-20  2. 19-17  3. 19-23  4. 19-19

ZAPAD : SMILJANIĆ 20, ČOSIĆ 1, ZUBČIĆ 13, ČANČAR, VUČIĆ 2, DŽIDŽIĆ 18, BORO, GRAŠIĆ, DEFRANČESKI, BEGIĆ 11, KOVAČEVIĆ 19. TRENER P.POREDOŠ

MAKSIMIR : KRAGULJ 5 , STIPANOVIĆ 4 , SMOLIĆ 13 , KRAVOS 21, LAŠETA, KRLJAN, HRGA, STOJANOVIĆ 8, GOGIĆ 14, KARMELIĆ 4 , GJERGJA, LACIĆ 10. TRENER : MATIJEVIĆ I.

ZAPAD JE UBILJEŽIO I DEVETU UZASTOPNU POBJEDU U B1 LIGI. U DERBIJU ZAPADNJACI SU SLAVILI U ODLIČNO ISPUNJENOJ MALEŠNICI.

SUSRET JE OTVOREN VRLO IZJEDNAČENO. IGRALO SE KOŠ NA KOŠ SVE DO OSME MINUTE(19:19).  ZATIM SE ZAPAD ODVAJA PREKO ZUBČIĆA I DRUGOM TRICOM DŽIDŽIĆA NA 24 : 19. U SLJEDEĆEM NAPADU PONAJBOLJI U REDOVIMA MAKSIMIRA KRAVOS (21) ZABIJA JEDNO OD DVA SLOBODNA BACANJA, A POTOM ZAPAD DO KRAJA ČETVRTINE DIŽE NA 7 RAZLIKE (27 : 20).

GOSTI ODLIČNO OTVARAJU NASTAVAK I KOŠEVIMA STOJANOVIĆA STIŽU DO IZJEDNAČENJA(27 : 27). IDUĆIH NEKOLIKO MINUTA IGRAČI MAKSIMIRA SU UGLAVNOM ZAVRŠAVALI NA CRTI SLOBODNIH BACANJA, ALI  VRLO NEKONCENTRIRANO ( 9-5 , OD UKUPNIH NA UTAKMICI   37-20 ) . DOMAĆIN PRELAZI NA ZONSKU OBRANU 2-3 ZA KOJU GOSTI NEMAJU RJEŠENJA. BEGIĆ I KOVAČEVIĆ NAPADAČKIM SKOKOVIMA DONOSE PREVAGU U FINIŠU PRVOG DIJELA I REZULTAT NA POLUVREMENU IZNOSI 46 : 37.

RAZLIKA IZ PRVOG POLUVREMENA ODRŽAVA SE SVE DO 5 MINUTE TREĆE ČETVRTINE ( 54 : 45 ) DA BI ZAPAD PREKO NEZAUSTAVLJIVIH SMILJANIĆA I KOVAČEVIĆA DOŠAO DO NAJVEĆEG VODSTVA NA UTAKMICI + 13 ( 58 : 45)

U TOM TRENUTKU NAJOPTIMISTIČNIJI SU POMISLILI DA JE ČUDO OD 20 RAZLIKE MOGUĆE ( + 19 ZA MAKSIMIR U PRVOJ UTAKMICI ). IPAK, DOGAĐA SE SASVIM SUPROTNO. GOSTI SMANJUJU TRICOM KRAVOSA I VRAĆAJU SE AGRESIVNOM OBRANOM NA RUBU FAULA.  U POSLJEDNJE 3 MINUTE STAJU ČAK 11 PUTA NA LINIJU SLOBODNIH BACANJA, ŠTO MORA DA JE ZADOVOLJILO ČAK I ILIJU.

ZADNJA DIONICA IGRE PONUDILA JE PRAVU DRAMU. DŽIDŽIĆ I VUČIĆ SU NA KLUPI S PET OSOBNIH POGREŠAKA, A TERET NA LEĐA PREUZIMAJU KOVAČEVIĆ, BEGIĆ, ZUBČIĆ I NARAVNO JURICA SMILJANIĆ. ZAPAD SE VRAĆA ZONSKOJ OBRANI, ALI ČAK NI TO NE SPRJEČAVA GOSTE DA UGLAVNOM POENTIRAJU S LINIJE SLOBODNIH BACANJA.  ZADNJE 3 MINUTE GOSTI VODE 69 : 73, A BEGIĆ TRICOM SMANJUJE NA MINIMALAN ZAOSTATAK ( 72 : 73 ).

ZADNJIH 60 SEKUNDI REZULTAT JE 79 : 79 ! NAPAD JE MAKSIMIRA, A CIJELA DVORANA NA NOGAMA. ZAPAD SE USPJEŠNO BRANI, A POTOM ZUBČIĆ IZNUĐUJE I ZABIJA OBA BACANJA. 30 SEKUNDI DO KRAJA MAKSIMIR ŠUTIRA TRICU, LOPTA SE ODBIJA I LOVI JE KOVAČEVIĆ NA KOME JE HITRO NAPRAVLJEN PREKRŠAJ. PRVO ZABIJA, A DRUGO HVATA SMILJANIĆ KOJI RUTINIRANO ČEKA PREKRŠAJ I STAVLJA NARAVNO PRVO, A I DRUGO (SB 12/12).

MAKSIMIR JE I DALJE VODEĆA MOMČAD LIGE, ALI NE VIŠE ZBOG BOLJEG OMJERA POBJEDA I PORAZA, VEĆ SAMO ZBOG KOŠ RAZLIKE. MRTVA TRKA POČINJE, OSAM JE KOLA DO KRAJA. ZAPAD IDUĆE KOLO IDE U SISAK (SAVIA, NEDJELJA U 19,00 SATI ), A MAKSIMIR DOČEKUJE JASKU.